Już od wiosny 2013 w Olsztynie budowana jest Galeria Warmińska. Obiekt ten będzie największym w tym regionie kompleksem. Spełniać on będzie funkcje handlowe, rozrywkowe, rekreacyjne oraz usługowe. Na 116 675 metrach odnajdziemy rozmaite sklepy, restauracje, kawiarnie, punkty usługowe, klub fitness czy amfiteatr i kino. Projektanci Galerii Warmińskiej  dla gości zaprojektowali przestronny ogródek restauracyjny na zielony amfiteatr i zewnętrzną część rekreacyjną obiektu. O zmotoryzowanych również pamiętano, ponieważ zaprojektowano dla nich wielopoziomowy parking na około 1200 miejsc.

Autorem budynku jest pracowania Stefana Kuryłowicza z Warszawy. Projektanci, zainspirowani murem pruskim, w swoim projekcie wielokrotnie nawiązali do tradycyjnych budowli z reregionuarmii i Mazur. Choć na początku, zakończenie prac i otwarcie Galerii Warmińskiej planowano na koniec października 2014, to dziś okazuje się, że nastąpi to wcześniej, bo na początku września. Prace przy budowie szły szybko, dopisała pogoda i dzięki temu około 2 miesięcy wcześniej będziemy mogli się już cieszyć Galerią Warmińską!

Zaplanowano około 170 sklepów i na obecną chwilę, wynajęto już ponad 90 % powierzchni handlowej, cały czas dołączają kolejne znane marki. Galeria Warmińska to także kino: az 9 sal kinowych zostało już wybudowanych.

Galeria Warmińska, jeszcze przed otwarciem, bardzo intensywnie angażuje się w życie kulturalne Olsztyna. Przede wszystkim, placówka ta stała się mecenasem Biura Wystaw Artystycznych. Ponadto, galeria inwestuje ogromne pokłady finansowe w tzw. społeczny marketing i dzięki temu ostatnio na ulicach i w parkach miasta stanęły ławki. Dodatkowo, na początku lipca, Galeria ufunduje Wodne Centrum Rekreacyjno – Sportowe Aquasfera. To jednak jeszcze nie koniec. W przyszłości, właściciel obiektu przewiduję kampanię reklamową w Rosji, gdyż zdaje sobie sprawę z fakt, jak wielu Rosjan przyjeżdża do Polski.

Budowa Galerii Warmińskiej jest dobrze oceniana wśród mieszkańców Olsztyna i okolic. Przede wszystkim, zatrudnienie w niej znajdzie kilka tysięcy osób. Już teraz najemcy poszukują sprzedawców, obsługę do restauracji i kawiarni, ochroniarzy oraz sprzątających. Warmia to region, gdzie notowany jest najwyższy wskaźnik bezrobocia w całej Polsce, więc galeria ta to doskonały sposób na pracę dla wielu ludzi.