Nie tylko wyjazd za granicę – praca dla absolwentów UWM

Wbrew pozorom w Polsce istnieje wiele firm, które oferują świetne warunki pracy, szansę na rozwój i awans świeżo upieczonym absolwentom. Jednym rozwiązaniem nie musi być wyjazd za granicę, ale na przykład wyjazd do większego miasta w naszym kraju, gdzie swoje siedzby mają międzynarodowe korporcje. Taka zmiana może nie tylko odmienić naszą karierą zawodową, ale także być niesamowitą przygodą.

Najistotniejsza jest wiedza kierunkowa oraz znajomośc języków obcych. Angielski to absolutne minium, dlatego spore możliwości na rynku pracy mają absolwenci kierunków filoloficznych, a także pasjonaci języków obcych, którzy w wolnej chwili uczą się jakiegoś języka. Pamiętajmy, że znajomość języka jest bardzo istotną umiejętnością. To nie specjalistyczna wiedza wyniesiona z ćwiczeń i wykładów, ale umiejętność komunikacji w obcych języku może zadecydować o naszej przyszłości na rynku pracy.

Osoby, które ukończyły studia ekonomiczne i dobrze władają językiem angielskim mogą liczyć na zatrudnienie w największych firmach. Absolwenci  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kierunkach filologii germańskiej, rosyjskiej i angielskiej mają szansę na wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności w przyszłej pracy. Oprócz pracy w szkole mogą oni wykorzystać nabyte umiejętności w trakcie pracy dla największych firm na świecie.

Pracownicy tych firm mogą nie tylko spodziewać się atrakcyjnych zarobków, ale także na premi, nagród okolicznościowych. Oto tylko kilka wybranych korporacji, które chętnie zatrudniają absolwentów kierunków ekonomicznych, informatycznych i filolologicznych:

Ernest & Young, PWC, PKO Bank Polski Deloitte, Mars, ING, P&G, KPMG, PZU, Nestle, Jeronimo Martins, Danone, Grupa Żywiec, IBM, Unilever, KGHM, State Street, Infosys, Comarch, Skanska i wiele innych

Jeśli nie boisz się wyzwań, życia w obcym, wielkim mieście, odwiedź strony powyższych firm i zapoznaj się z ofertami pracy. Dla bezrobotnego absolwenta, dla którego jedyną perspektywą jest praca na kasie w olsztyńskim supermarkecie, wyjazd do Warszawy czy Poznania może być życiową szansą.