Już wkrótce nastąpi otwarcie Galerii Warmińskiej czyli największej galerii w naszym województwie. W galerii znajdzie się wiele sklepów, a także punkty usługowe, rozrywkowe takie jak jak kino, klub fitness czy kręgielnia. Wszystko to stanowi ogromną atrakcję dla mieszkańców Olsztyna, ale także daje nadzieję na znalezienie pracy przez setki osób.

praca_galeria

W Galerii Warmińskiej znajdować się będzie ponad 170 sklepów i różnego typu punktów usługowych. Dla klientów, którzy przybędą do galerii autem, przewidziany jest ogromny wielopoziomowy parking. Każda firma będzie prowadziła rekrutację do swoich sklepów, dlatego warto śledzić ich strony firmowe. Do tego Galeria Warmińska będzie również potrzebowała sporej liczby pracowników administracyjnych. W Galerii Warmińskiej znajdzie pracę 1000 osób, jednak niektórzy narzekają, że taka inwestycja źle wpłynie na rynek lokalnych sklepów, które odnotują spadek zysków.

20141110_170731

Galeria Warmińska będzie największa w województwie. Szacuje się siła nabywcza galerii wynosi 200 tysięcy mieszkańców miasta, 1,5 miliona mieszkańców województwa oraz 1 milion turystów, także z Obwodu Kalingradzkiego.

Galeria Warmińska – kiedy otwarcie

Galeria Warmińska zostanie otwarta najprawdopodobniej w październiku lub tuż przed świętami, kiedy zainteresowanie zakupami szczególnie wzrasta, zaś rekrutacji na różne stanowiska możemy spodziewać się wcześniej.

Update: najprawdopodobnie Galeria Warmińska zostanie otwarta już we wrześniu

Praca w sklepach odzieżowych

Wśród firm, które wynajmą biura w Galerii Warmińskiej znalazły się takie przedsiębiorstwa jak hiszpański Inditex, polska firma LPP SA, które otwierają w Galerii Warmińskiej po kilka sklepów. W tych sklepach zatrudnienie znajdą osoby, które interesują się modą i trendami. Oto przykładowe stanowiska dla pracowników sklepów Reserved, Mohito czy Cropp, które powstaną w Galerii Warmińskiej: starszy sprzedawca, kierownik zmiany, kierownik salonu, sprzedawca w salonie, dekorator. Na te stanowiska wymagane są różne umiejętności i kwalifikacje. Warto wspomnieć, że praca sprzedawcy w salonach firmy to zwykle praca na umowę zlecenie czyli przeznaczona raczej dla osób studiujących. Z kolei firma Inditex oferuje swoim klientom takie stanowiska jak Kasjer, Sprzedawca, Koordynator/Merchandiser, Kierownik.

20141110_170413

Gdzie szukać ofert pracy w Galerii Warmińskiej

Oferty pracy znajdziesz na stronach korporacyjnych sieci sklepów, które będą posiadały swoje lokale w centrum handlowym. Zwykle każdy sklep posiada swoją stronę internetową, a na niej należy szukać linka Kariera lub Praca. Zwykle znajduje się on na dole strony lub jest umieszczony na podstronach dotyczących Firmy.

Ofety pracy Inditex
Oferty pracy LPP SA

W Galerii Warmińskiej powstaną nowe sklepy z odzieżą sportową takie jak Adidas czy Nike, ale także sklep ze sprzętem AGD czy drogeria. Te wszystkie sklepy to nowe miejsca pracy dla mieszkańców Olsztyna.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami na temat nowego miejsca pracy w Olsztynie.

Czytaj więcej o pracy w Galerii Warmińskiej:

Praca w gastronomii (tekst będzie sukcesywnie wzbogacany o nowe informacje)
Praca w Zara Olsztyn
Praca w Reserved Olsztyn
Praca w Galerii Warmińskiej (lista sklepów, gdzie będzie można składać aplikację)